Historie

Samotná historie sahá až do roku 1994. V tomto roce nastoupil Rudolf Resl st. do firmy Fotomat s.r.o. jako obchodní zástupce s fotomateriálem. Po půl roce došlo k osamostatnění se a založení vlastní živnosti, díky které se začal budovat velkoobchod se sortimentem japonské značky Fuji. Stěžejním sortimentem byl fotomateriál doplněný sortimentem videomateriálu. V roce 1996 jsme sortiment rozšířili a obchodovali tak s nejrůznějšími značkami v tomto odvětví, jako byly například Kodak, Canon, Nikon, Minolta, Konica, Hama... Především se jednalo o fotopapír, fotografické a video filmy, fotoaparáty, rámy, klipy, alba, fotochemie atp. Téhož roku jsme do Broumova zakoupili první minilab FA232 značky Fuji na výrobu fotografií. Minilab jako první uměl osový a mimoosový výřez kinofilmového políčka. Roku 1997 jsme v Broumově otevřeli novou fotoprodejnu a fotoateliér, kde měli zákazníci možnost využívat našich služeb. Na přelomu let 1997 a 1998 byl rekordní obrat velkoobchodu, který činil přes 40 mil. Kč, a tak v roce 1998 došlo k otevření nové prodejny s fotoateliérem a zakoupení dalšího minilabu značky Noritsu do Dvora Králové nad Labem. Začátkem roku 1999 jsme otevřeli velkoobchodní sklad a prodejnu v Hradci Králové. Od roku 2000 jsme se zaměřili na nabízené služby v oblasti fotografie. S nástupem digitalizace jsme v roce 2003 vyměnili stávající minilab za nový, digitální, abychom mohli zákazníkům nabízet požadované služby. Rok 2007 byl ve znamení dalšího rozšíření technologických možností a to v podobě dalšího digitálního Minilabu. Koncem roku 2008 čítala firma 12 specializovaných zaměstnanců. V prosinci roku 2015 jsme rošířili naši technologii o velkoformátovou tiskárnu a rošířili tak naše služby zákazníkům.

Naše technologie

Nejnovější tisková hlava DX6

Tiskneme na stroji Roland v šíři 1600mm, který využívá nejmodernější tiskovou hlavu Epson DX6 (tisková hlava s pozlaceným povrchem), která dosahuje tiskového rozlišení 1440 DPI. Kapičky inkoustu jsou vystřelovány v sedmi různých velikostech, což umožňuje detailnější prokreslení a ostrost obrazu. Jednotlivé kapičky jsou vystřelovány a přesně umisťovány k zajištění plynulých přechodů. Nové technologie ovládání tiskové hlavy zajišťují vysoké rozlišení tisku.

EcoSol Max2

Používáme Ekosolventní inkousty EcoSol Max2, které získaly ocenění za nejlepší ekosolventní inkoust. Poskytují neuvěřitelně ostrou kvalitu obrazu a samozřejmostí je skvělá venkovní trvanlivost, dlouhodobá a konzistentní odolnost proti poškrábání, chemikáliím a široký barevný gamut. Tyto inkousty jsou bez sloučenin niklu, nezapáchají a jsou tedy vhodné pro aplikace do interiérů a exteriérů. Zkratka ECO znamená: E-easy (šetrná k životnímu prostředí), C-cost(nízká cena), O-outdoor(tisk i do exteriéru). Dokážeme tedy tisknout nejrůznější aplikace: Samolepky, bannery, fotografie, plátna, vlajky, podlahové grafiky...

Odlehčené inkousty Lc, Lm, Lk

Konfigurace našeho stroje obsahuje nejen klasiské inkousty CMYK, ale takzvané odlehčené inkousty Lc (light cyan), Lm(light magenta), Lk(light black). Lk(light black) poskytuje velmi přesné podání barev a plynulé přechody. S lehkou černou, můžete dosáhnout neutrální šedé pro hladké šedé stupnice gradací a přesných fotografických obrazů. Hodí se také pro přirozenou a hladkou reprodukci pleťových tónů, které obsahují lehké a středně těžké odstíny. Díky těmto light inkoustům jsme schopni tisknout daleko přirozenější barvy, lepší přechody a stíny (perfektní pleťové odstíny, pastelové barvy, černobílé reprodukce a šedé jemné přechody).
Tyršova 342
Police nad Metují
549 54
+420 777 579 362
facebook
info@mins.cz
rudolf.resl@mins.cz
www.mins.cz
+420 776 559 339